Budete-li se procházet v centru Ostravy, v Kolíně, Hradci Králové či v Pardubicích, budou vaše kroky směřovat převážně po rovině. Bude vám připadat, jak jsou města rozsáhlá, a že jejich konec není na dohled. Kdo z vás již navštívil Polabí nebo Ostravskou pánev a teprve se chystá poznat naše hlavní město, bude možná překvapen přírodními krásami a velmi členitým terénem, s nímž se u mnoha českých měst nesetkáte.
Je to zčásti dáno samotnou historií, neboť se ohyb řeky Vltavy začal osídlovat již před staletími, v době, kdy bylo nutné zajistit zdroj pitné vody a zároveň stavět sídla na kopci, s dalekým rozhledem, kvůli zajištění bezpečného zázemí. V Praze se to týká dvou monumentálních staveb – Pražského hradu a Vyšehradu – oba historické klenoty se vypínají vysoko nad řekou, a i když už jsou dnes obklopené městskou zástavbou, stále působí jako majestátné stavby.
Pražský hrad se nachází na výjimečném místě, esoterici vám potvrdí, že jde o energeticky významný zdroj a zároveň nejkrásnější místo nad celou Prahou. Ano, je to ten známý trojúhelník pražských vrcholků Hradčany – Petřín – Strahov.
Ne náhodou si čeští králové zvolili za své sídelní centrum Pražský hrad a ne náhodou považovali právě Petřín za prostor vhodný pro meditaci, odpočinek, zpestřený dalekými rozhledy do krajiny. Proto také Petřínská rozhledna nestojí v jiných částech města, např. v Tróji nebo na Žižkově. Nemohla by vám poskytnout z vyhlídkové terasy tolik rozkoše.
Až se budete toulat Prahou, zajistěte si levné ubytování v Praze někde mimo rušné centrum, ať máte klid a prostor pro regeneraci po náročném programu. Město je plné turistů po celý rok, ale má ve srovnání s jinými městy výhodu – najdete tu mnoho parků, některé z nich i velmi rozsáhlé (Prokopské údolí, Hostivařskou přehradu, Modřanskou rokli, Divokou Šárku), takže je tu i prostředí vhodné pro odpočinek.