Neustále slyšíte, jak starší generace říká té mladé, jak dnešním technologiím nerozumějí a že to už není pro ně, aby se ve svém věku naučili něco nového. To je ovšem omyl. Dnešní babičky a dědečkové dokážou zacházet s počítačem perfektně. Umějí si na něm vyhledat potřebné informace, jako jsou návody na háčkované záclony, sestavení ptačí budky, nové recepty na zákusek, akční letáky hypermarketů a další zajímavosti.
Ve svém volném čase jsou se svou rodinou a přáteli. Avšak ne všichni jejich blízcí jsou právě po ruce. Pro takové případy je dobré využít některou ze sociálních sítí nebo programů poskytující videohovory. Jelikož mají také vnoučata, která jsou například až v Kanadě, je víceméně nemožné, aby si s nimi povídali osobně. A právě z těchto důvodů se přinutí vštěpit do své šedé kůry mozkové nové dovednosti a začnou být na sociálních sítích online.
Zkuste si to také i vy, není na tom nic těžkého.
Co je potřeba, abyste byli online?
· Základním krokem k online statusu je založení profilu na některé ze sociálních sítí nebo programů umožňující videohovory. Najděte si tedy jejich webové stránky. K vytvoření úspěšného profilu musíte vepsat základní údaje, jako je jméno, příjmení, telefonní číslo nebo e-mail. Dále přes telefonní číslo, popřípadě e-mailovou adresu potvrdíte, že jste si vytvořili účet.
· Nyní si můžete vyhledat svou rodinu a přátelé a přidat si je do kontaktů. Poté vyčkejte, až potvrdí vaši žádost o přátelství.
· Abyste byli online, musíte se přihlásit. Potom budete mít přehled o tom, kdo z vašich rodinných příslušníků a přátel je v daný moment online.
A je to, konverzace může započít. A záleží jen na vás, jestli dáte přednost písemné formě před ústní komunikací. Ovšem pokud máte vnoučky někde v zahraničí a dlouho jste je neviděli, zcela jistě budete preferovat videohovor. Přeci jen pozorovat svá vnoučata, jak vyrůstají je lepší prostřednictvím webkamery než fotek.